| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca atunci cand speli haine la masina pui pe programul mixt si colorate nu mai e nevoie sa stai sa alegi hainele, nu? Pui ce iti pica, daca e mixt si colorate. Sau gresesc? Ca ma gandesc ca asta inseamna mixt si colorate, adica poti pune orice fel de haine si nu mai e nevoie sa alegi daca alegi sa speli hainele pe acel program, ca na mi se pare prea complicat mie sa spal hainele asa in functie de culoare, si nu pot invata... straight face deci atunci e ok sa spal asa hainele daca aleg programul mixt si colorate?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mixt poate insemna bumbac, sintetice. Nu albe cu colorate.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Intotdeauna trebuie sa sortezi hainele, chiar daca alegi programul mix, ca ies culorile pe alte haine!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

De ce, esti chior?
Ti-am mai explicat si pana cum de nenumarate ori:
ALBELE - se pun separat si se spala separat.
ROSIILE - se spala separat, ca iese culoarea
NEGRELE se spala separat ca iese negrul
Restul pot fi amestecate.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ti-am scris mai sus:
Hainele negre - se spala separat de alte haine, doar negre si numai negre
hainele rosii - separat de alte haine
hainele albe - separat de alte haine

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca este un tricou sau camasa neagra le poti spala cu un tricou rosu, Dar daca sunt blugi negri nu-i poti spala decat cu lucruri negre, fiindca blugii negri ies intotdeauna la spalat.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

E treabă grea cu baiatul ăsta.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

E complicat să separe hainele albe de cele colorate? Serios? Asta e complicat pentru tine?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

... Fix asta înseamnă. Pui hainele albe separat de cele colorate

.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pai vezi că știi...

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns:

Mai, spala hainele cum doresti in 2024, numai sa fie curate si sa nu mai repeti intrebarea de 10 ori. laughing