| trilulilu_6197 a întrebat:

Daca aveti un jurnal. cum arata acesta? si ce contine, cat de des screti in el, de cand il aveti? puneti si poze sau alte chestii?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Am un jurnal cu coperta portocalie si cerculete colorate pe elhee hee. Acolo scriu ceea ce simt, desenez, compun. Daca nu am chef sa termin un desen sau sa il colorez.Ma opresc exact cand nu mai am chef fara sa conteze daca am terminat sau nu de scris.Scriu atunci cand simt nevoia sa ma descarc sau cand am avut o zi mai speciala.Desenez,lipesc diverse chestii, poze cu mine.

11 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Am un jurnal Online :)
Mi se pare mult mai sigur asa, il pot tine departe de ochii curiosilor.
Scriu cand am timp.Mai demult scriam o data pe zi.Acum scriu o data pe saptamana.
Il am de anul trecut si sunt foarte multumita.

http://www.my-diary.org/

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Am avut. 7 ani de zile m-am ţinut de el.
E scris în totalitate în alfabetul personal şi e un caiet ca oricare altul şi pe care îl poate vedea şi citi oricine. Problema e cu alfabetul că l-am învăţat bine şi am distrus hârtia.
În el scriam povestiri de la locurile de muncă din timpul şcolii, oamenii noi pe care-i cunoşteam şi notiţe, impresii despre aceştia.
Între timp am învăţat să ţin minte şi notez într-o chestie mai mică doar detalii tehnice despre o persoană iar "carneţelul negru" stă doar în mintea mea acum happy

| yanny`s a răspuns:

La mine este o chestie mare, un fel de dosar, negru, il am din clasa a 7-a, adica de acum... 3 anihappy...la inceput scriam in fiecare zi, acum insa, nu prea mai am chef.cred ca voi renunta la el, ca nu prea imi mai arde de povestit, ca alta datathinking

| gabriela007 a răspuns:

Am jurnal.straight face scriu pe el odata la 3 luni daca apuc, deci acesta nu se numeste jurnal happy. Nu prea am timp sa scriu...

| Cineva3 a răspuns:

Da am un jurnal albasstru cu poze scriu in fiecare zi in el si il am de mai mult timp. In ele am multe amintiri poze cu prieteni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai este un caiet cu cheita, galben cu niste pisicutze si in el am povestit ce s`a intamplat intr-o zi mai deosebita, nu povestesc chiar zilnic ca ar fi plictisitor si il am de 3 ani adica din cls a 4a pentru ca eu acum sunt a7a. Da pun si poze sau obiecte care au marcat acea povestire a zilei respective, dar doar in unele in cazuriwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai multe jurnale si scriu cu un alfabet inventat de mine, pun poze, fac desene si scriu in el in fiecare zi. Le am de cateva luni(vreo 5).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum imi fac si eu un jurnal daca vreti sa stiti mi-am facut si oracol la oracol trebuie sa desenezi si sa pui detalii despre tine e ca un fel e jurnala numai ca in jurnal scrii povesti...

| Andrascumpika03 a răspuns:

Da, am unul, numai ca este pe calculator, in publisher, ascuns intr-un folder. Coperta si imaginile le-am editatin programe diverse, unde am mai multe posibilitati de a edita pozelewinking

| Deea_Andreea_1993_6uou a răspuns:

Buna stiu ca este cam tarziu pentru un raspuns dar...Da, am un jurnal si arata cam asa ( daca il vreti la fel de aici il puteti si vedea si cumpara : http://zambirici.ro/jurnal-disney-violetta/13025.htm, contine tot ce fac, contine poze, desene, amintiri, decupaje, secretele mele, secretele familie mere, primele mele iubiri etc., scriu in el cam la 2 zile, sau doar cand am ceva foarte important de scris care merita citit peste cativa ani cand o sa il rasfoiesc sau citesc, il am de aproape un an de zile, si la ultima intrebare cred ca am raspuns mai sus.

Cred ca te-am ajutat ( sper. )!