| anonim_4396 a întrebat:

Tineti un jurnal? Ce puneti in el?

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Jurnalul este locul unde sufletul se asterne. Se tin in el de obicei memoriile. Pastreaza in el clipele care ti-au taiat respiratia. Ai grija sa il scrii cu atentie. Cu cuvinte frumoase si bine asezate. Depoziteaza in el ganduri si trairi de care si peste ani sa iti poti aminti cu placere. Scrie-l atat de frumos astfel incat si la maturitate sa te mandresti cu el. Asterne acolo iubirile. Nu ca le-ai uita vreodata. Dar de fiecare data traiesti altfel acest sentiment. Nu-ti uita tineretea insa, care, citita si recitita intr-un jurnal, este mereu o sursa de vitalitate.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Tin de trei ani.Insa scriu invers cuvintele in el ca sa nu dea mama atacul la el sa imi vada acolo toate povestiilebig grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nubig grin Nu mai tin happy
Tineam imi demult laughing Si mereu il gasea maicamea laughing Oriunde il puneam il gaseastraight face
Scriam tot ce mi se intampla big grin Si ce parere am eu despre unii ...despre altii laughing
Acum nu mai am timp de jurnal.happy

| User a răspuns:

Ulei, slanina, boia, ceapa. si sare dupa gusthappy.

Ce poti pune intr-un jurnal altceva in afara de litere? 8-)

| tim a răspuns:

Deci cine are de gand sa aiba jurnal, sa scrie in el intr-o limba personala, chiar daca e gasit, sa nu poata fi citit, ca doare e important pentru tine nu pentru public, nu?! Cemai, public e monitoru oficial. Paul27 pune si soia, pentru vegetarieni.

| Emanuel_1209 a răspuns:

Nu. Dar tu? De ce sa ai jurnal cand ai gand?

| iulian2260 a răspuns:

Toate gandurile

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate, nu prea am timp pentru asa ceva happy. Dar mi-ar face placere sa creez unu`, ca de completat...

| Diana1417 a răspuns:

Folosesc un alfabet codat si scriu ce am pe suflet, ce stiu doar eu... ce cred despre cei din jur si chestii de astea...

| casy a răspuns:

Da am un jurnal si in el pun tot ce am pe suflet se pot scrie si bune si rele acolo sufletelul tau isi varsa faricirile si tristetile.