| ciuky a întrebat:

Daca bei galbenusul de ou crud vocea ti se subtiaza?

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Se zice ca intretine vocea si chiar asa si este, sigur, dar trebuie baut la temperatura camerei ca altfel racesti si ramai temporar fara ea. Verifica raspunsul meu intreband un actor sau un cantaret de opera sau opereta, sunt momente cand ei simt ca ii lasa vocea si atunci recurg la acest mijloc inainte de spectacol.

| hândel a răspuns:

Nu este adevarat. Fa zilnic vocalize, inainte de interpretarea vocala bea ceai cald cu lamaie si putina miere, nimic fierbinte, nimic dulce, fara lactate si nimic ce poate forma mucus in gat sa te-mpiedice sa iei note inalte. Stii, ca atunci cand bei un suc dulce si-ti ramane "dulceata in gat" si simti nevoia sa-ti dregi constant vocea. Evita asemenea produse inainte de repetitii. Multa practica vocala. Succes.

| Roxata a răspuns:

Eu stiam de un amestec de lapte caldut + galbenus de ou + miere de albine.Se spune ca daca bei asa ceva. iti drege vocea intr-un fel.Pe scurt. e BUNA pentru gat si voce~!

| zeDruit a răspuns:

Nu. Nu are nici o legatura continutul din oua cu schimbari la nivelu corzilor vocale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei un galbenus de ou crud sa il bati si sa il bei pentru ati regla vocea.Mult succes.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei un ou

| aleea a răspuns:

Di batrani asa am auzit ca oul este bun inainte sa canti, nu stiu dc.pa

| Marlboro_Veeper_1991 a răspuns:

E foarte bun daca este baut cu paiul