| ItachiUchiha a întrebat:

Daca cineva e suparat pe tine in general.Ce ai face ca sa ii schimbi parerea?

7 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Depinde daca eu as fi de vina sau daca el este de vina... Cateodata unii se supara pe tine si nici macar nu esti vinovat.

Daca ai ocazia atunci cere-ti scuze si spune ca "ai gresit". Alta sansa nu ai, mai ales daca este o persoana capoasa, care nu vrea sa renunte la ideea ei.

Renunta tu! Cel mai destept cedeaza... Chiar daca stii 100% ca ai dreptate, spune ca ai gresit. Doar asa o sa-i mai "imbuni" pe respectivii.
Succes!

| ItachiUchiha explică (pentru RainmakerX):

Da man ca iar so suparat asta pe mine(stii tu despre cine e vorba) si eu nu i-am facut nimic prietena ei nu imi spune dc e suparata ea pe mine, iar cealalta prietena a ei e de parere ca ii suparata pe mine pentru ca cica insist prea mult in unele situatii(Eu insist atunci cand spun adevarul in caz ca persoana respectiva nu o bagat la cap ca eu nu mint)

| RainmakerX a răspuns (pentru ItachiUchiha):

Mda, stiu despre cine este vorba...
Eu as zice sa le lasi mai mult loc... Nu mai pune atat de mult la suflet si ignora anumite lucruri chiar daca ai dreptate. Nu ai ce sa faci atunci cand te certi cu astfel de persoane. Concluzia? Trebuie sa lasi foarte mult de la tine daca vrei sa ramai prietena cu aceste persoane. Alta sansa nu ai.

| aXy99 a răspuns:

Te folosesti de tsukuyomi.

| ItachiUchiha explică (pentru aXy99):

Da sa fac o iluzie si sa o am pe persoana respectiva sub controlul meu laughing incercam poate merge.

| FageAndrei a răspuns:

Eu zic ca ori care ar fi motivul pentru care ar fi suparata acea persoana pe tine, trebuie sa astepti o perioada scurta de timp ( pana se mai "linistesc apele") si la prima ocazie cere-i iertare.(Dar depinde de situatie)

Daca nu sti care e motivul pentru care e suparata acea persoana atunci zic sa o intrebi imediat si sa incerci sa remediezi situatia in favoarea acelei persosne happy

| larabuha a răspuns:

Depinde de ocazie. Cand e vorba ca tu crezi ca ai facut ceva bine ii spui ca tu ai vrut si vei vrea mereu sa il/o ajuti, o/il faci sa stie ca indiferent de situatie tu ii vei fi alaturi ca si acum. Daca e vorba ca tu ai ranit-o/l-ai ranit trebuie sa il/o lasi cateva momente de pauza(cateva zile) ca sa se linisteasca. Dupa aceea iti vei cere sincere scuze si va veti reimprietenii. Sper ca te-am ajutat cat de cat!