| Stelmach_David_2001 a întrebat:

Daca cineva imi spune evreu. DATIMI niste replici dure cu ajutorul carora sa Le inchid gura

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu este un termen jignitor daca iti spune evreu.

| GdX a răspuns:

Si care este problema? Iti e rusine de ceea ce esti?

| Stelmach_David_2001 explică (pentru GdX):

Lasatio asa.nu imi mai raspundeti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e treaba? de cand sa fii facut evreu e o jignire?

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

De cand au dat si ei de termenii 'anti-semit si rasist',, deja sunt penibili evreii cand cer sanctiuni pentru simplul fapt ca unii ii numesc evrei.

| GreenVoid a răspuns (pentru Drimmero):

Daca ii spui sub forma de jignire la un moment dat e normal sa te deranjeze si baiatul n.a cerut nici o sanctiune ci doar o replica.

| Drimmero a răspuns (pentru GreenVoid):

Si ti se pare ca am zis pentru el? Am zis-o la modul general, vreau sa subliniez faptul ca evreii se victimizeaza prea de tot

| GreenVoid a răspuns (pentru Drimmero):

Se subintelegea ca te refereai la el altfel ai dreptate.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Ar trebui sa taci din gura. Pentru ca mie imi spune cineva roman tac tie iti spune evreu taci. Nu are rost sa te superi din cauza a ceea ce esti. Nu este o rusine sa fii roman sau evreu. Rusine e sa fii avar, calic, scroodge, zgarie branza. mate fripte. Ai inteles ideea?

| GreenVoid a răspuns:

"asa si?"

| Stelmach_David_2001 explică:

ProbleMa e ca nu sunt evreu si ei au transformat acest cuvant in jignire. unit colegi