| icemanvlad a întrebat:

Daca cineva mi-a trimis un program prin messenger, se poate sa fi luat un keylogger chiar daca nu l-am deschis? SI cum as putea sa verific daca am fost sau nu infectat. Antivirusul nu a zis nimic. l-am scanat si nimic. Exista posibilitatea sa fiu luat keylogger?( nu am deschis programul)

1 răspuns:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Verifica daca fisierul este de tip.exe, doar asa iti poti da seama.Ca sa fi mai sugur dileteaza de tot programul, daca nu ai intrat in fisier nu ai patit nimic, decat abia dupa ce il deschizi el se instaleaza fara sa vezi tu nimic pe ecran.