| peru a întrebat:

am o intrebare urgenta. am downloadat un fisier si, cand am dat download antivirusul nu a gasit nici un virus, dupa ce sa downloadat i am dat din nou un SCAN si iarasi 0 virusi. cand l-am deschis. mi a aparut o iconita langa ceas acolo joc si am dat sa vad ce era si era numele- KEY LOGGER- am avut posibilitatea de a da IESIRE sau ceva de genu. acum. am luat un keylogger iar acum este la mine in PC sau eu am descarcat un keylogger(programul in sine care nu face nimic rau mie ci altora)... si, antivirusul poate depista un keylogger? va rog raspuns urgent.cel care ma lamureste u funda MARE si mii de multumiri!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
27 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A keylogger is a hardware device or software program that records the real time activity of a computer user including the keyboard keys they press.
Ceea ce inseamna ca iti poate hack-ui toate parolele. Yikes! Ce antivirus ai?

| peru explică (pentru anonim_4396):

ESET smart security. am descarcat SpyBot si astept inca sa scaneze. ce imi recomanzi. ce mai vreau sa zic.ca, cand mi a aparut iconita jos langa ceas am dat click dreapta-optiunea iesire. ceva de genu. exista asa ceva la un keylogger "adevarat" adica unu care sa mi aduca belele? si mai aveam si alte optiuni.

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru J0KeRuL):

Http://dewasoft.com/privacy/kldetector.htm --- intra aici te rog si spune-mi daca chiar ma poate ajuta cum scrie acolo

| anonim_4396 a răspuns (pentru peru):

Ia un bitdefender gratuit, iti trebuie numai un cont sa ti se poata actualiza zilnic. http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html

| peru explică (pentru anonim_4396):

Frate! am dat un search in pc si am gasit ARDMAX KEYLOGGER! daca il sterg se intampla ceva?
se remediaza ceva?

| peru explică (pentru J0KeRuL):

Frate! am dat un search in pc si am gasit ARDMAX KEYLOGGER! pot sa il sterg si sa se remedieze totul?

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru J0KeRuL):

Http://pctroubleshooting.ro/topic/9211-tutorial-ardamax-keylogger-download/ ----- uite aici frate. eu cred ca am descarcat si downloadat un program ca sa fac keylogger! am gasit keyloggerul in CONTROL PANEL -> sa il dezinstalez? daca se dezinstaleaza scap de el?

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru J0KeRuL):

Da frate
ce am descarcat eu e de fapt sa creez un keylogger. a cazut curentu pentru o clipa si mi-a aparut din nou langa ceas si are meniul exact ca in tutorialul de mai sus.

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru J0KeRuL):

Dar, inca o problema.am dezinstalat keyloggerul dar nu imi dispare iconita de la ceas. care e cauza?

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru J0KeRuL):

Refresh la ce? si. inca ceva straight face ..cand am dat sa dezinstalez mi-a zis doar : doresti sa inlaturi programul din lista programelor instalate? ceva de genu. nu mi a zis daca vreau sa dezinstalez. dupa. am mai dat un search si am gasit keylogger si l am sters

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru J0KeRuL):

Fu*** de keylogger. am sters tot ce se putea. am dat restart -- search -- si iarasi am gasit acelasi keylogger pe care l-am sters. la fel si in control panel.

| peru explică (pentru peru):

Si totusi! cand am dat 2xclick stanga pe keylogger nu stiu cum mi-a zis ca nu ar fi instalat.

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru J0KeRuL):

Poti sa mi dai un link direct la "tinta"? sa nu ma duc sa bat campii. si. daca instalez avira trebuie sa dezinstalez ESET? sau macar sa l dezactivez. ca daca vede framiu avira pe pc ma intreaba ce am facut big grin

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru peru):

Nu imi mai da nici un link.am cautat eu si cred ca am dat de siteul oficial.

Răspuns utilizator avertizat
| peru explică (pentru J0KeRuL):

Da.faza e ca mi a zis ca dezinstaleaza ESET ca nu e compatibil cu software sau cv de genu. in fine.i am dat next... vedem ce se inampla

Răspuns utilizator avertizat