| anonim_4396 a întrebat:

Daca cititi acest mesaj, v-as ruga mult sa ma ajutati! Am 16 ani, si sunt considerat la mine in scoala gay! Problema este ca eu nu am tata de 13 ani, mama nu s-a recasatorit, am un bunic, niciun unchi apropiat...in concluzie, nu am un model masculin! Eu nu sunt gay, si nu e vorba ca nu vreau sa recunosc, dar chiar nu sunt! Imi plac fetele( am avut si prietene), insa e de-a dreptul oribil ce mi se intampla. Eu am stat mai mult cu fetele decat cu baietii, dar am si prieteni baieti! Nu asta e problema, ci cum sa scap de tot ce se spune despre mine! Nu mai am putere sa trec cu capul in jos de fiecare data cand ma duc spre laboratoare si aud... Intelegeti? Ce sa fac? Recunosc ca am poate multe gesturi feminine in comportament, dar nu sunt fata si nici gay! Ce sa fac? Astept ajutorul vostru!

Răspuns Câştigător
| littlesunshine a răspuns:

Fii tu! Daca iti pasa prea mult de parerea celorlalti ajungi la nebuni. De ce sa iti pierzi jumatate din viata regretand ce spun "altii" despre tine. Ei nu te cunosc, nu se ocupa de hrana, intretinerea ta. Nu iti sunt cei mai buni prieteni asa ca nu ar trebui sa iti pese de ce cred ei. Fa-ti curaj si raspunde-le senin cu zambetul pe buze. Fii decent si spune-le ceva de genul "V-ati tacanitlaughing" sau "Vorbiti prostii mai.sunt cel mai mare macho". amuza-te pe ceea ce fac ei.astfel vor vedea ca nu te doare si nu te afecteaza ceea ce spun, iar concluzia va fi urmatoarea: VOR INCETA. Poate nu o sa iti vina sa crezi, dar unii oameni chiar se folosesc de imaginea distorsionata a altora pentru a iesi in evidenta. Unul care te acuza de ceva va iesi super bine din situatia creata ca fiind cel care te-a "demascat" si care nu e "de acord" cu ceea ce se presupune ca faci. Poti de altfel sa ii intrebi de unde stiu cum e un gay. Daca sau documentat sau practic au orientarea respectiva. Daca esti in legatura mai mult cu fetele, roaga-le sa te ajute. Apari cu una sau cu alta de brat si comporta-te ca si cum ar fi a ta. Pe fete de obicei le incanta experienta asta. Mai capata si incredere in elewinking. Fii bun si foloseste-te de chestia asta pentru a ajunge popularhappy.mai stii? Ai grija de tine la maximum si ocupa-te de imaginea ta de "macho". Fii masculin in vestimentatie.si incearca sa apari alaturi de fete cat mai mult. Oricum ai experienta cu ele. si le poti fi cel mai bun prieten. Asta te va ajuta si pe tine si pe ele. Iar ei vor fi invidiosi ca ai acces la ceea ce ei nu autongue.
Stai linistit si nu iti mai face atatea griji. Fii cu zambetul pe buze mereu. si nu le arata ca iti pasa despre ce spun ei.
Bafta!

22 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Scapa de comportamentul tipic feminin...winking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Primul lucru care trebuie sa il faci este sa nu imi asculti toate vorbele urate care le sp altii.
Apoi fa-ti o prietena pentru ca asa le vei inchide gura tuturor.Incearca sa stay mai mult cu baietii si sa iti faci cati mai multi prieteni.
Scapa de obiceiurile mai feminine si ai scapat de tot happy
Succes!winking

nony
| nony a răspuns:

A zis bine @Legiuitoarea. dar mai simplu:Fa-ti o prietena.mergi in liceu cu ea de mana.saruta-te in fata scoli.fii lejer, nu te complexa pe vorbele la niste cretini, care probabil sunt virgini si se dau de mari experti in domeniu.Si cand mai zic ceva arata-le M.E..si explica:Asta e semn barbatescwinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cunosc baieti care sunt mai mari decat tine si se inteleg mai bine cu fetele, stau mai mult in preajma fetelor... Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji in privinta lor. Incearca sa nu-i mai bagi in seama si fi tu insuti! Trecand peste "motivele" pentru care au zis colegii tai ca esti "gay"... gandeste-te ca s-ar putea sa fie si invidia... Tu esti inconjurat de fete... Si probabil fetelor le place sa te aiba prin preajma, cat despre ei... Probabil nu reusesc sa ajunga atat de apropiati de fete ca si tine.
Cat despre persoana care zicea sa nu te mai epilezi in cazul in care o faci... Poti sa o faci in continuare! Un tip care se epileaza e eventual metrosexual... O persoana care are grija de aspectul ei fizic. Si e apreciat de multe femei. Succes!

| lolly_3072 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa-i faci pe prietenii tai sa te respecte...Sa-ti faci o prietena si sa petreceti mult timp impreuna dar sa petreci la fek de mult timp si cu baietii sa le demonstrezi ca esti la fel de masculin cum sunt si ei .si sa nu iti mai fie rusine ca nu ai de ce. big hug

| Amrita a răspuns:

Nu-i lasa sa vada ca ceea ce spun te afecteaza.Asta ii determina sa continue... iar cand ii mai auzi nu mai sta cu privirea in pamant, uita-te la ei, cu indiferenta si nepasare.altceva nu vad ce ai putea face.

| Mo a răspuns:

Incearca si tu sa iti faci o prietena, incearca sa pari mai dur, mai masculin si ignora toate vorbele urate din jurul tau! Te inteleg perfect atunci cand spui ca nu ai tata, pentru ca nici eu nu mai am tata tot de la 13 ani.Pe mine toate astea m-au facut mai dura, incearca sa iti schimbi comportamentul si poate cei de la scoala nu te vor mai crede gay!
Pupicy!

| dEutSa_8892 a răspuns:

Sa incep...prin a te intreba, ce gesturi feminine ai in comportament? te epilezi pe picioare, maini? daca da nu o mai face...

incearca sa scapi de orice gesturi feminine din comportament, ca doar esti baiat nu fata nu? incearca sa iti faci o prietena si sa te vada toata lumea q ea. dar bineinteles nu ii face o prietena doar de fatada...ci sa fie reala acea relatie!

| Lorenyk a răspuns:

Cei din jur intotdeauna vor cauta un motiv sa te barfeasca. asa e la varsta asta. nu mai folosi gesturi de fata.
si care face misto de tine, da-i una ca de la barbat la barbat. nu am crezut ca o sa spun asta, dar fa-o.
si fa-ti o prietena, cea mai tare din scoala, sa moara toti de ciuda, sa fie invidiosi cand or sa te vada ca te saruti cu ea.

| oooooooo a răspuns:

Am un prieten foarte bun, care e in aceeasi situatie cu tine(a crescut cu 5 surori), nu s-a inteles niciodata cu tatal sau, si e considerat gay de toata lumea, din cauza gesturilo si comportamentului destul de feminine.Eu stiu ca nu este, dar daca ti se pune eticheta, scapi foarte greu de ea.De aceea te inteleg cum te simti, e o situatie foarte jenanta.Nu cred ca pot, insa, sa iti dau alte sfaturi decat ceilalti care ti-au raspuns.Incearca sa privesti cu atentie comportamentele baietilor din jurul tau si sa imiti, intr-o oarecare masura, gandeste-te foarte bine ce gesturi feminine ai(discuta despre asta cu o prietena si un prieten)si apoi incearca sa scapi de ele, sa devii mai baietos.Deasemenea,cred ca te-ar ajuta foarte mult sa practici un sport dur, ca de ex boxul. Daca ai destui prieteni care sunt aproape de tine, cere-le ajutorul si vei vedea ca vei reusi sa fi considerat normal, asa cum si esti. O sa ai ceva de munca sa le schimbi parerea celor din jur-dar incepe prin a te schimba pe tine si nu mai lasa capul in jos la comentariile lor rautacioase.Multa bafta!

| anonim15 a răspuns:

Incearca sa le dovedesti ceea ce de fapt esti.Nu ii baga in seama si intoarce-le spatele pentru ca acest lucru este foarte dureros.Mult succes...pa..pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
In primul rand nu mai imprumuta anumite gesturi feminine - sunt tipice pentru travestiti.
Cat privesc comentariile colegiilor, asa este peste tot in colectivati - trebuie sa fie cineva de cere sa se discute. Foarte bine, asta inseamna ca esti o persoana importanta care starneste interes.
Nu trebuie sa mergi cu capul in jos cand treci pe langa ei, ba mergi ca un adevarat barbat: fruntea sus, privirea serioasa, spatele drept, un parfum barbatesc sa fie mereu "atarnat" de tine, un par scurt cu putin gel, mici perciuni.
Tinuta vestimentara conform vremi: primavara - geci, blugi, camasi; vara - pantaloni din in, bumbac, sandale de vara, ochelari de soare, camasute si tricouri in culori deschise; toamna: pulovere trendy, pantaloni (blugi, cu dunga permanenta sau clasici), gecuta din piele; iarna: geaca groasa, pulover, camasa, blug, gheata, cizma scurta, fular, etc.
Cam asa trebuie sa iti faci un tipar: sa respecti fetele, sa te antrenezi cu baieti in diferite discuti si jocuri (fotbal, inot, etc.), discoteca, plimbari cu fetele, afectuos, etc.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai simplu? Fa'ti o prietena:p
Le vei inchide gura la toti happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capul sus si pieptul in fata.esti barbat? te duci la primul care face misto sil intrebi? ba miai traso vreodata? nu.bagai una in freza si sa vezi ce or sa te respecte toti.si fetele vor sari pe tine chiar daca iei bataie. da macar iti spui punctul de vedere. fa-ti o prietena si sarut-o de fata cu toti pe holul scolii. si gata.sa stii ca char daca nu vrrei tot o sa ajungi la ce ti-am spus eu.am patit asa ceva, pana l-am pocnit pe primul. dupa aia nu am mai avut treaba. i-am dat una si am primit-o inapoi imediat dar asta e am rezolvat problema si fistecare a stiut dupa aia ca daca se ia de mine exista un risc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok.....sunt constient ca trebuie sa scap de feminitatea din mine, dar intrebarea e: cum? Nu ma pot schhimba asa deodata pocnind din degete...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu intelegetzi!
Nu ma epilez decat la subrat si imi rad mustat atat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ultima oara, cel care mi-a spus gay a ramas cu arcada sparta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu lua in seama nimic. fi tu insuti! cine are minte va sti km sa te aprecieze

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da-le o mama de bataie la toti care spun asa, sa le arati ca esti barbat, sau fa-ti o prietena si sa vezi atunci...

| w1zz a răspuns:

Stiu cum te simti... mamal si cu tatal meu sunt despartiti dar se mai inteleg ei asa... dar sunt recasatoriti noa mama nu-mi place deloc noul tata... putin

| alexxxya a răspuns:

Buna.sunt de acord q bizzare.

ashea e cel mai bine...

succes:*

| selesta a răspuns:

Si la mine in scoala era un baiat care prietenea cu fete mai mult de cit cu baieti, nu mi-a trecut princap sa-l insult sa-i spun cai gay, te sfatuesc sa fii tu insuti, si incearca sa le dovedesti ca nu est gay cum cred ei.incearca sa iti schimbimbi gesturile femenine din comportament fii barbat in sen ca daca te mai insulta cineva spuninduti ca esti gay raspundei cu glas de barbat, cu un ton mai ridicat si poate si o lovitura in ochi ca o merita. si fost eu una din prietenile tale nu le-as permite sa vorbeasca asa ceva despre tine, si e timpul sa ai o iubita nu crezi. Succes