| Andrei_3923 a întrebat:

Daca dau examenul bilingv la Nicolae Iorga, si vreau sa ma inscriu la liceul Bilingv George Cosbuc. se pune nota de la Iorga?

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

Nu conteaza unde dai examenul pentru limba straina, important este sa ai admis pe fisa care o vei aduce inapoi la scoala si care va fi inregistrata pentru repartitia computerizata.
Nota nu intra in compunerea mediei finale, conteaza numai sa fi admis la proba de engleza.

1 răspuns:
| CrazySoursD a răspuns:

Cum sa te inscri la liceul Bilingv George Cosbuc?
nu ai citit si tu ghidul ala? nota minima pe care trebuie sa o iei la bilingv este nota 6 daca iei mai putin de 6 considera ca nici nu ai dat bilingvul deci nu ai voie sa pui profiluri cu o limba intensiva.nota de la bilingv nu intra in calcul cu media de absolvire!