| тøххynee a întrebat:

Daca dau la profilul filologie intensiv engleza trebuie sa dau examen la engleza?

5 răspunsuri:
| ancutsa410 a răspuns:

Logik!

| AlessiaRebecca a răspuns:

@Radu, trebuie sa dai, am o gramada in clasa care vor la intensiv, si dau examen.

| тøххynee explică:

Ma refeream daca atunci cand intru straight face

| radwoo24 a răspuns:

Nu trebuie sa dai examen pentru intensiv.Insa, daca ai medie ceva mai mica trebuia sa dai un examen pentru regimul bilingv. Hai sa-ti dau un exemplu: daca tu ai media mica si e egala cu a unui alt elev si urmeaza sa intri a 30-a in clasa. Daca tu ai certificatul de bilingv tu intri si nu el. Bun sper ca te-am lamurit

PS: PROBELE LA BILINGV SE DAU PE 1 IUNIE (asta daca esti din Iasi sau vrei sa dai la un liceu in Iasi)

La bilingv se fac 6 ore de engleza si ai ora de Geografie/Istorie a Marii Britaniei in limba engleza. La intensiv se fac 4 ore de engleza si ora de Geografie/Istorie a Uk-ului sunt facute la optional. Funda?

| radwoo24 a răspuns:

@Diana am scris mult sa primesc funda laughing si eu dau