| IO.oanaa <3 a întrebat:

M-am hotarat sa ma duc la profilul filologie, intensiv engleza. Am tot auzit ca se da un examen separat pentru cei care vor sa intre la intensiv. Este obligatoriu? Si in ce consta? Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| no name_5407 a răspuns:

Bunahappy se da un examen scris din gramatica, si unul oral. iti poate da un text si niste intrebari pe baza textului sau o imagine si intrebari pe baza imaginii. iar la final rezultatul este cu admis si respins. daca ai peste 6 esti admis. oricum nu e asa complicatwinkingsucces

7 răspunsuri:
| AndutzaAndu a răspuns:

Eu sunt la profilul filologie bilingv engleză, eu am dat acel examen thinking

| blue95 a răspuns:

Si eu tot acolo as vrea sa merg.chiar sunt si eu curioasa ce examen se va da big grin.

| nikki_6730 a răspuns:

Nu e obligatoriu.Si eu sunt la intensiv si nu a trebuit sa dau niciun examen.Doar cei care intra la bilingv trebuie sa dea obligatoriu examen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va suparati daca eu vreau la stinte sociale intensiv engleza trebuie sa dau acel test?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. unde as putea gasi un exempu de subiect pentru. acesr test? please^^)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce facultate pot intra dupa liceu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu sunt in aceeasi situatie. nu stiu... dar inca ma mai interesez.