| office1999 a întrebat:

Daca faci Facultatea de Ingineria Materialelor si Mecanica (Ingineria materialelor / Stiinta materialelor) ce ai putea sa profesezi mai departe?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Asta sa fie cea mai mica problema. Ca inginer in domeniul asta castigi foarte bine si se gasesc locuri de munca in diferite intreprinderi.
Problema e ca facultatea e destul de grea, faci numai matematica si fizica, vei primi la examen numai probleme. Dar daca crezi ca te descurci, iti recomand sa mergi.