| Elly94sweet a întrebat:

Buna,buna! Catelusei mele de 3 luni aproape ii cade foarte mult par + de asta se scarpina cam la fiecare 5 minute.Nu are rani /purici! Are deparazitare atat interna cat si externa +vaccin.Mananca bobite pedigree, pilaf si supe,fara carne /oase,prajeli etc.Ce ar putea avea? Cum as putea trata sa nu se mai scarpine, sa nu ii mai cada atata par? Fundita pentru cel mai buuun raspuns si cel mai rapid.

Răspuns Câştigător
| agentclanc21 a răspuns:

Acum este sezonul de naparlire. Toate animalele naparlesc.
Cat despre mancarime probabil ca se scarpina din cauza parului care ii cade. Incearca sa ii iei o manusa cu care sa ii iei parul. Daca peste cateva zile dupa ce i-ai luat parul cu manusa sau cu alte instrumente, tot se mai scarpina s-ar putea sa aiba o boala a pielii, in acest caz trebuie sa consulti un veterinar.
Sper ca ti-am fost de ajutor si sanatate cainelui tau!