| Nicu9037 a întrebat:

Daca imi cumpar un baston telescopic pentru auto aparare il pot tine intr-un ghiozdan
( daca scoate cutitu etc la mine si ii dau una la picioare si fug se pune ca auto aparare?) Dau funda

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Poti folosi orice ca autoaparare, doar ca daca te inspiri din filme sa stii ca nu se va intampla acest scenariu.
Eu zic sa nu te complici cu chestiile de genul, daca vine la tine cu un cutit cineva sau cu un pistol, pana apuci tu sa scoti bastonul, deja esti mort.
Si in al doilea rand ca si autoaparare poti folosi orice, uite o experienta reala, un tigan l-a luat de gat pe un prieten si acel prieten avea un pix in buzunar, a scos capacul (pixul fiind putin ascutit) si i-a infipt in gat (nu l-a omorat laughing ) si a fugit.
Asa ca, eu zic sa stai cuminte si sa lasi scenariile din filme.
Succes!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai de gand sa umbli 3 luni de vara, cu ghiozdanul in spinare, ca sa porti bastonul cu tine?