| Demeister a întrebat:

Unde se pot face cursuri de apărare cu arme neletale (adică baston telescopic,spray, rozetă etc.)?

4 răspunsuri:
| nestiy a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de asa ceva la spray, pur si simplu ii dai in ochi.

| Radu284 a răspuns (pentru nestiy):

Nu e chiar asa. Mai trebuie sa fi atent si la directia vantului, daca este spatiu inchis sau nu, etc.

| nestiy a răspuns (pentru Radu284):

Dar astea le poti invata de pe net. Si din cate stiam trebuie sa ai 14 sau 16 ani sa poti purta spray paralizant sau cu piper la tine.

| Radu284 a răspuns (pentru nestiy):

Nu e cu piper. E cu ardei iute...