| Alessia_5785 a întrebat:

Daca la Evaluarea Nationala o sa cada schita sau nuvela o sa ne dea un text la prima vedere sa argumentam ca e schita sau nuvela sau trebuie sa invatam D-l Goe si Popa Tanda?

1 răspuns:
| NOname0917 a răspuns:

Daca nu stii sa copii asa ca la carte...n-ai ce face trebuie sa citesti. oricum nu are cum sa va cada cv ce nu ati fc la scoala.exclus..sau mai simplu. inveti la alegere sa argumenzi o schita sau nuvela...si pe baza textului faci referatul...asa am reusit eu. sau mai simplu vechiul truc cu schimbatul de foi