| StanciuSara200 a întrebat:

Dacă la examen la Limba Română am băgat din greșeală în paranteză se consideră semn? Chiar nu mi-am dat seama! Îmi e foarte frică!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, lol, numa sa aiba sens in context paranteza aia ca altfel poate iti scade pentru exprimare

| Bondarel99 a răspuns:

Pai ei nu au de unde sa stie ca ai facut-o din greseala laughing
Serios, nu va mai stresati atata. Si daca desenai o floare pe lucrare tot nu cred ca se considera semn pentru ca profesorii nu sunt chiar atat de rai sa anuleze o lucrare si sa se joace cu viitorul unui copil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se considera semn. O sa anuleze lucrarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In limba romana chiar exista paranteze. Si eu le-am folosit.