| Steaua265 a întrebat:

Am o întrebare despre semnele la bacalaureat. Ieri la limba romana dupa ce am recitit eseul, am vazut ca am o greseala la un cuvant. Am taiat cuvântul si am scris deasupra cum era corect. Credeti ca se poate considera semn si sa imi anuleze lucrarea? Dupa ce am predat lucrarea mi-am dat seama ca poate fi semn.

Va rog, cine stie sa ma ajute si pe mine sa stiu daca este sau nu semn. Multumesc mult.

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Nu ți-o anulează. Așa am pățit eu la biologie anul trecut și m-au sfătuit supraveghetoarele să tai și să scriu deasupra...nu mi-a fost anulată lucrarea.