| anonimul0724 a întrebat:

Daca ma apuc serios cu gantere,flotari zilnice, pot face vergeturi la maini?(cresterea musculara)
Am 15 ani si sunt mai plinut

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Depinde cat de rapida este pierderea in greutate. Daca este brusca, atunci da, poti face, dar daca slabesti treptat si faci exercitii fara sa te suprasoliciti o sa ai un ciclu de slabire, respectiv de crestere in masa musculara firesc. Indicat ar fi sa slabesti un kilogram pe saptamana. Cunosc persoane ce au fost in aceeasi situatie ca si tine, au mers la sala, au slabit, s-au definit si s-au ales si cu vergeturi pe brate dar nu sunt chiar atat de inestetice pe cat suna, conteaza ca tu sa fii sanatos ^^. Vergeturi poti sa ai si daca te ingrasi brusc si daca slabesti brusc. Succes!

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

1. de ce "zilnic", muschii se dezvolta in zilele de pauza. Doar copiii mici si firavi se antreneaza zilnic, ca habar n-au ce sa faca
2. cu prostia aia de antrenament vrei "crestere musculara"? apuca-te de sah