| Mwhahahaa a întrebat:

Daca ma duc in liceul Ion Neculce la profilul filologie cu intensiv italiana la ce materii dau teze? ..si la ce dau bacul? multumesc:*

1 răspuns:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai din cate stiu,la filologie nu se da bacul la mate,am o prietena care a mers la filologie bilingv engleza in Zinca Golescu,si nu a dat nici teza la matematica,face decat o singura ora pe saptamana iar bac-ul il da din romana,istorie,engleza si latina [nu mai stiu sigur daca astea sunt toate materiile din care da].Tu probabil o sa dai la romana, la italiana[daca asta ti-ai ales], istorie sau geografie [depinde] si matematica [putin posibil daca ai italiana intensiv]. Sper ca te-am ajutat, si incearca sa te mai informezi si din alte surse gen prieteni, rude...etc.