| Justjust11 a întrebat:

Daca ma duc la o bataie care ei mi-au zis sa vin ca pnm, eu evident cu mai multi prieteni si ne batem acolo, se va intampla ceva? Adica daca ne-ar duce la politie daca ii batem, noi avem 17- 18 ani, ce ne face?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la amenda la dosar penal ca doar nu te aștepți la felicitări de la politie ca ți ai arătat mărimea coaielor în mijlocul strazii

| CodrutElian1990 a răspuns:

Bataia este arma prostului!

Răspuns utilizator avertizat
| Doja a răspuns:

Exista o clauza in care violenta facuta sub acceptul celuilalt nu este caz penal. adica daca iti cere unul sa-l bati e ok. dar este atat de subiectiva incat este riscant.

| mihaimadalina a răspuns:

Păi depinde, dacă ei sunt mai mici, pot face plângere, dar și dacă sunt mai mari.
Oricum, e imposibil să nu vadă cineva aceea bătaie și să pună punct...dar nu e prea înțelept ce vrei sa faci. adică, sunteți totuși copii, să zicem, că vei cădea jos, și îți rupi mâna...normal că părinții tai vor vedea și atunci se duc la politie, poliția se va duce acasă la el, acel băiat va zice că și tu l-ai bătut și riști să ți se scadă nota la purtare sau sa ajungi la scoala de corecție, sau amendă