| Emilullllllll a întrebat:

Buna TPU, am participat la o bătaie in scoala ("toti ne cunoastem si suntem prieteni si a fost doar o joaca prostească de plictiseală" a fost argumentul nostru), unde toți ne am inteles de dinainte sa nu ne batem cu pumnii si sa nu ne lovim foarte tare, tocmai pentru a evita ce tocmai povestesc, dar filmarile au ajuns la conducerea scolii, care pe langa o comisie s au gandit sa dea filmarile si la politie, iar acum asteptam sa fim chemati pentru repet inca o data: o bataie prosteasca, unde nimeni nu a fost ranit si toti ne cunoastem de mai mult timp. care pot fi consecințele? mentionez ca toti avem peste 14 ani si sub 16 ani in afara de unul de 13 ani.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este asa cum spui si toti vor declara la fel atunci n-o sa fie nici o consecinta penala, respectiv nu veti fi invinuiti de infractiunea de lovire sau alte violente.
In schimb sigur veti fi sanctionati disciplinar de conducerea scolii, posibil cu sanctiuni mai usoare si va va fi scazuta media la purtare, probabil cu un punct sau chiar doua, pentru cei care mai au antecedente de abateri disciplinare.

| Simpatic a răspuns:

Prosteasca sau nu cand este facuta intr-o institutie sau in orice loc public, bataia are repercursiuni
Sper sa nu fiti exmatriculati.
pe vremea cand eram eu la liceu fiindca nu existau telefoane smart si nimeni nu filma chestii de astea decat daca ar fi venit cu o camera video in rucsac, ne-am batut 2 clase intre noi si am scapat doar cu nota scazuta la purtare, am avut 6 acel semestru laughing
dar am invatat o lectie importanta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Notele scazute la purtare ar putea fi consecinta

| dullcat a răspuns:

Buna.O consecinta posibila e scaderea notei la purtare. Daca va credeti personaje din animeuri, faceti chestiile astea dupa ore, in timpul liber. Faptul ca nu ati luat in considerare filmari si alte posibile dovezi care vor ajunge la director e mai stupid decat motivul in sine, intitulat de voi.Asta e, va asumati si nu mai faceti astfel de distractii data viitoare.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă pentru voi singurul mod de a scăpa de plictiseală este bătaia, atunci e clar că aveți niște probleme de educație și poate că nu ar fi rău să existe niște consecințe.

| painecuzahar a răspuns:

Ce tampenie. Meritati internati la Psihiatrie gramada.