| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma masturbez acum [la 14 ani] voi mai simti acea placere cand o voi face cu un baiat?

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

De ce toata lumea se gandeste ca daca te masturbezi la 14 ani, varsta la care toata lumea care stie despre acest domeniu spune ca este normal, crede ca daca o faci, nu vei mai simti ceva mai tarziu sau ca nu este normal, etc.
Masturbarea este doar un mic stimulent al acestei varste, nu se compara cu sexul.
Daca intrebi o persoana matura, si cu creier in cap, care considera masturbarea la 14 ani un lucru total normal, pentru ca te maturizezi, este adolescent, la mama dracu, e normal sa te masturbezi, iti v-a spune ca sexul cu un baiat este mult mai satisfacator.
Este alta senzatie sa o faci cu un obiect pe care-l controlezi tu, decat cu un barbat, o fiinta vie, care se misca, si pe care nu-l controlezi tu.
Ai 14 ani, e normal sa pui aceste intrebari, si eu ma gandeam la asta, si tot ce am facut a fost sa nu ma mai gandesc.
Nu mai intreba, pentru ca o sa primesti si raspunsuri care-ti plac, si care nu-ti plac, asa ca cel mai bine este sa continui sa te masturbezi in continuare, ca vei vedea singura de ce sexul este mai satisfacator decat masturbarea.

| Inkubus a răspuns (pentru MenInShadow):

Si daca o fac de la aceasta varsta cand foi face intr-adevar sex nu va mai fi la fel de satisfacator ca inainte sa nu ma fi masturbat?

| MenInShadow a răspuns (pentru Inkubus):

Odata ce te-ai masturbat ti-ai seama cat de intensa este placerea.
Tot ce ai facut tu, a fost sa "strici" supriza.
Daca nu te masturbai pana acum, singurul lucru diferit ar fi fost ca ai fi fost extrem de suprinsa cat de bine se simte, dar, acum ca te-ai masturbat, vei fi mai putin suprinsa, insa placerea este aceiasi.

| Liviu a răspuns:

Da,vei simti, nu te lua dupa toate care zic ca NU NU NU.
Probabil sunt fete batrane.
Incearca, i si cunoasteti corpul
Daca tu singurica nu iti cunosti corpul, atunci cine?

| Inkubus a răspuns (pentru Liviu):

Poi da..adica am mai ctit undeva ca dac nu te masturbezi atunci cand faci cu un baiat devine ciudat incat tu nu stii ce trebuie sa faci, cum sa reactionezi, cum sa mimezi orgasmul si etc. Deci in concluzie este bine ca sa iti cunosti corpul.

| Liviu a răspuns (pentru Inkubus):

Puisor,uite.
A te masturba e ceva normal. dar nu in exces.
Adica prin masturbare iti cunosti corpul, stii ce iti place, ce nu.
Sa zicem ca nu te masturbezi, si faci sex ( prin asburd) de unde vei stii ce sa faci? de unde vei stii ce sa ii spui ca iti place? ca baiatu o va lua la rand.
Sa vada ce iti place si ce nu.
Insa trebuie sa stii sa urmezi niste reguli de igena intimahappy
Nu te poti masturba oricum si etc.

| Inkubus a răspuns (pentru Liviu):

Exact.oricum eu am mai auzit ca masturbarea provoaca dependenta insa mie una nu mi-a provocat deci..nahwinking Mersii oricum :p

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
dar ce-ti trebuie masturbare la varsta asta mamicuta? vrei sa faci vechime in campul muncii? nu mai ai rabdare? o sa devina o obisnuinta si vei refuza placerea unui barbat.
O seara bunahappy