| Nuamchefazi a întrebat:

Daca ma spal cu sapun de casa mi se decoloreaza parul? ( sunt vopsita si as vrea sa ma spal pentru ca imi cade mult par) :-s nu stiu ce sa fac

1 răspuns:
| Geez a răspuns:

Nu se va decolora daca iil speli cu sapun de casa, dar daca chiar vrei sa incerci ai grija sa fie sapun de casa pentru spalat parul...nu din acela pentru rufe deoarece acesta din urma contine soda caustica si grasime animala... iar cel pentru par are in compozitia lui plante si alte substante hranitoare pentru a proteja parul.
Singura solutie e sa-l lasi sa creasca, astfel revenind singurel la culoarea naturala si sa-ti tai varfurile la 1-2 luni, iar in acest timp iti poti ajuta parul ca sa se regenereze cu masti.
Iti recomand masca de la kallos cu placenta, este pur si simplu geniala si este si ieftina 6 lei 250 gr si 14 lei 800 gr poti incerca si uleiul de ricin la vreo 2-3 saptamani. big grin