| Nikcoletta a întrebat:

Dacă mănânc doar salată de roșii și castraveți, toată săptămână cate kg pot slăbi? Menționez că nu mănânc pâine.
Atunci câte kilograme pot slăbi pe săptămână?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai depinde de metabolismul tau. Noi nu prea putem sa ne dam cu parerea. Dar probabil daca o tii tot asa... in cateva saptamani ai putea sa slabest cel putin 5 kg (sigur).

| ancaval a răspuns:

Bine amu, ești figură.
Păi de unde să știm noi cât slăbești? + slăbirea/îngrășatul țin și de alte lucruri, NU doar de mâncare.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ia-ți o aplicație pentru slăbit. E cel mai bine și mai sănătos. Că așa și eu știu o metodă să slăbești 9 kg într-o săptămână, dar nu cred că vrei asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mentinerea ta ar fi de 2000kcal(ipotetic vorbind) iar tu mananci 500kcal de salate pe zi, intr-o saptamana ai slabi 1, 5kg de grasime pura. Probabil pe cantar ar arata 2-3kg in minus, dar 1, 5 ar fi grasime pura. Nu recomand sub nicio forma asa dieta.

| movulina a răspuns:

Eu zic că ar trebui să mănânci de toate, dar în porții mici și des, cam la fiecare două ore pentru că deși vei slăbi mult și repede într-o săptămână vei lua mai mult de cât ai dat jos în momentul în care vei înceta această dietă.

| movulina a răspuns (pentru movulina):

Și de asemenea să faci mișcare în fiecare zi, îți recomand un canal de YouTube numit Lily Sabri, acolo vei găsi antrenamente scurte și eficiente.