| Catalleya a întrebat:

Dacă mănânc o data la trei zile cât voi slabi, gen sa nu mănânc nimic 3 zile apoi sa am o masa sănătoasă și tot asa?
Va rog frumos răspundeți-mi!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as recomanda sub nicio forma asa ceva. Este complet nesanatos. Si daca privim stirct din punct de vedere al obiectivului ''sa slabesc cu orice pret si rapid'', tot NU e bine deloc. Vei crea un deficit caloric foarte mare, vei slabi initial, metabolismul iti va scadea, te vei deregla hormonal cu hormonii care controleaza apetitul...te vei ingrasa la loc. Efect de yoyo.

| isemilia a răspuns:

Depinde ce mananci. Nu e o idee prea buna in schimb. Trebuie sa alegi o varianta si sa continui cu ea, nu sa gasesti una ca sa slabesti rapid si dupa sa te ingrasi iar.

| Den1sa a răspuns:

Pe scurt daca te infometezi corpul tau fa face rezerve de energie ceea ce duce la ingrasare, insa daca maninci sanatot mai desc si mai putin in fiecare zi vei slabi mult mai usorwinking

| Den1sa a răspuns (pentru Den1sa):

Apropo iata-mi greselile de scriere

| Dekle a răspuns:

Nu slăbești înfometându-te ...degeaba mănânci o data la 3 zile sănătos, când ai putea in fiecare zi sa mănânci sănătos, mâncând mai puțin, când ai senzație că nu te ai saturat bei mai multa apă decât de obicei...winking