| arianaali96 a întrebat:

Daca mi-a venit ciclul in seara de revelion, se considera pe luna ianuarie?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are absolut nici o importanta in ce luna calendaristica a venit. Tu iti notezi pe calendar 31 decembrie si gata. menstruatiile se succed la cam 28 de zile, adica o luna cosmica, nu calnedaristica.

| corolav a răspuns:

Parcă are vreo importanță?

| kitykity a răspuns:

Dac ti-a venit inainte de 12:00 noaptea inseamna ca este pe 31 decembrie, dar o sa vine din nou intr-o luna sau mai mult.

| Ariana11 a răspuns:

Daca ti-a venit pe 31 se considera pe luna decembrie dar oricum o sa iti intarzie deci o sa iti vina prin februarie