| YukyTsukiyomi a întrebat:

Daca mie imi place de un baiat de alta religie credeti ca e pacat, ca la varsta mea sa fiu cu cineva de alta religie?
Eu il iubesc dar totusi nu vreau sa mai fiu cu el pentru ca cred ca e pacat.Va rog dati-mi raspuns la intrebarea aceasta.big grin... Va multumesc.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu e niciun pacat.Pacat e sa ratezi o asemenea sansahappy

| anaid a răspuns:

Pacat este dar nu cred ca ai de gand sa te casatoresti cu elhappyacum depinde ce religie ai tu si ce religie are el.happy

| alone a răspuns:

Exista un sg d-zeu pentru toate religiile nu cred ca e pacat sa iubesti p cineva nu conteaza ca are o alta religie si el crede tot in d-zeu si EL ne ub p toti si vrea sa fim ferikiti asea ca fii ferikita ca acel baiat...

| Anahiteamo a răspuns:

Eu nu stiu ...si mie imi place putin de un baiat de alta religie si am doar 13 ani. dar cred ca este. puteti fi impreuna doar daca el trece la religia ta sau daca tu treci la religia lui sad. bafta!

| ioandreii a răspuns:

Cel mai bine du-te la biserica, cere sa te spovedesti si preotul iti va povestii el cum sta treaba. mult sucess astept sa-mi spui si mie ce ti-a spus.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu e vorba ca e pacat, ca nu e, dar daca esti mai sensibila la chestiuni de genul asta, diferentele religioase, culturale, etnice, lingvistice, etc se vor vedea la un moment dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt crestin ortodox si eu crestin dupa evanghelie.happy