| ☆ Danny☆ a întrebat:

Am 12 ani! IMi place foarte tare de un baiat! O colega de-a mea zicea ca e pacat sa iubesc un baiat la varsta asta frageda. Dar nu l-am sarutat nu ne-am stinut de mana de fapt el nici nu stie ca il plac. E advarat ca e un pacat?! Credeti ca daca ii voi zice mamei mele se va supara? Multumesc frumos!

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nici tare fericita nu va fi mama ta cand ii vei spuneoh go on
Parintii isi doresc ca copii lor sa se maturizeze cat mai greu ori o poveste de dragoste te maturizeaza intr-un fel
Pacat din punct de vedere religios nu e, iar daca te consideri suficient de matura sa te implici intr-o relatie fa-o.Si nu le ascunde nimic parintilor tai.Nimic nu e mai urat decat minciunawinking

| Lorelai a răspuns:

Nu, nu e un pacat ca iti place un baiat.Mama ta nu are de ce sa se supere, e normal sa iti placa si tie de un baiat. Majoritatea am patit acest lucru, ca la o varsta frageda sa ne placa o anumita persoana. Stai linistita, e normal ce ti se intampla. Nu te mai lua dupa toate colegele care habar n-au ce vorbesc.

| Ea12345 a răspuns:

In primul rand, nu e pacat sa iubesti.Fie ea iubire impartasita sau nu, pacat nu e.
Parerea mea e ca trebuie sa-i spui, e bine sa ai o relatie deschisa cu parintii, ca ei sa te inteleaga si tu sa le spui ce faci.

| asdfqw a răspuns:

Nu e un pacat. E foarte bine daca vrei sa vorbesti cu mama ta.

| Lollidella a răspuns:

A iubi un baiat nu inseamna ca faci ceva gresit si in niciun caz nu este vorba de pacat happy Ar trebui sa discuti cu mama ta despre mica ta iubire si nu cred ca se va supara pentru ca nu are de ce, va crede ca este doar ceva trecator happy Ar trebui sa discuti si cu baiatul de care iti place si poate ca iti impartaseste sentimentele happy Daca tu simti ca vrei sa fii cu acel baiat si il iubesti cu adevarat, si nu e doar o simpla atractie fizica, ar trebui sa fii cu el dar te sfatuiesc sa nu mergeti prea departe happy
Sper ca am fost de ajutor :* >big grin

| Xonia a răspuns:

Nu e un pacat
Iti zic eu ca poate si colegei tale ii place de el si incearca sa te indeparteze de el

| spot a răspuns:

Dragostea nu are varsta...winking

| ForbiddenLove a răspuns:

Categoric nu e un pacat sa iti placa de un baiat.Prietena ta vorbeste prostii.Cred ca mama ta nu se va supara atat timp cat nu faceti "prostii". Adica la 12 ani e o iubire inocenta...nu stiu cum sa iti spunhee hee. Eu zic sa ii zici mamei tale ca iti place de un baiat. Ea te va sfatui cel mai bine.

| Artemis a răspuns:

Poi scumpa mea, colega ta are dreptate intr-un fel, o data ce iubesti e greu sa scapi de sentimentul asta si o sa incepi sa-l cauti sa il ai daca nu de la el de la altii. Si o data cu asta de ce sa incepi sa suferi din dragoste de la 12 ani?sad Nu ma bag da sincer eu mi-as fi dorit sa nu fi inceput cu baietii asa devreme. Oricum e alegerea ta insa despre mama ta nu stiu ce reactie ar avea pentru ca nu o cunosc, dar sunt parinti care abia sunt de acord la 14 aniwinking

| Barbie_9607 a răspuns:

Nu e pacat daca iti place un baiat. A iubi nu este un pacat! Este adevarat ca la 12 ani a avea un amic nu e rau, dar doar amic, fara a trece mai departe. Mama ta nu se va supara cel putin asa cred, pentru ca si eu am trecut prin varsta asta si mama ta o sa creda ca sunt copilarii. Daca chiar iti place baiatul ar trebui sa ii spui, dar sa fiti doar amici, sa comunicati, poate si el simte acelasi lucru. Bafta!

| SEAL a răspuns:

Daca esti pocaita da e pacat dca nu e inregula

| Mee a răspuns:

Uite ce e: mie imi placea de un baiat foarte tare insa, desi mi-a dat semne ca ma place dupa ce a aflat ca-l plac a inceput sa se poarte urat cu mine, eu am vorbit cu mama si mi-a explicat eu iti sugerez sa vorbesti si tu cu a ta, insa, daca tu chiar vrei sa stii daca te place iti sugerez sa-i cauti ID-ul si sa vorbesti cu el pe mess, deoarece te exprimi mai liber intr-o caseta decat intre 4 ochi.si apropo, daca aflii ca nu te plae nu fii deprimata, sunt multi baieti in lumea asta si nu uita nu conteaza cum arata la exterior, uita-te la interiorul lui si daca apuci sa-l cunosti iti vei da seama ca te place, mult norocwinking

| vladutz00 a răspuns:

Daca chiar iti place de el nu este niciun pacat, iar mama ta nu are niciun motiv sa se supere.Si eu am 12 ani mi-a placut de multe fete (dar nu i-am zis mamei) si nu mi se pare niciun baiat. Spune-i ca iti place de el si vezi ce se intamplawinking.

| petroindarkness a răspuns:

Eu cred ca nu se va supara.Deasemenea nu cred ca e un pacat sa iubesti. Discuta cu mama tasi ea iti va da cele mai buna sfaturi.

| bomboana_4134 a răspuns:

Va zimbi

| amyhotangel a răspuns:

Pai multe fete s-au indragosit prima oara la 11 ani. de la 11 ani esti pre-adolescent, nu mai esti chiar un copil. Nu cred ca pe mama ta o va deranja.