| Neamtzu103 a întrebat:

Daca nu ma duc la scoala din anumite motive ( nu ma refer la chiul ) si motivez absentele facute care ar fi peste 120 sunt exmatriculat? Mentionez ca sunt clasa a 11'a

3 răspunsuri:
| ByaNca26 a răspuns:

Pai nu ai timp sa motivezi atatea absente deoarece ele se numara in fiecare saptamana. daca nu aducio scutire pana vor fi numarate vor ramane nemotivate. la un numar de absente vei fi exmarticulat.

| CarinaVonPhetamine a răspuns:

Acum, depinde si de directorii taihappy Asta se discuta in consiliu. Desi nu sunt la liceu... mai am un an. pot spune ca si eu am avut muuulte absente dar intr.a 6 a, cand a trebuit sa plec mereu. si nu aveam cum sa raman la scoala. Deci daca mama ta stie de ce ai lipsit, si o cheama directoarea poate sa ii spunahappy Si nu cred ca poate sa te dea afara pentru. ca sunt motivatehappy

| TheKataGirl a răspuns:

Daca e o absenta medicala motivata, nu ti se va intampla nimic. Daca e vorba de o vacanta, sunt sanse sa fi exmatriculat. Daca e chiul, nu ai cum sa motivezi.