| RzoneRo a întrebat:

am si eu o problema cu absentele. Am vreo 35-40 de absente nemotivate. Risc sa fiu exmatriculat? Daca sunt exmatriculat mai am drept la insriere/transfer in alte incinte?
A mai avut cineva peste 40 de absente?
Clasa a IX-a

Răspuns Câştigător
| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

La 40 absente nu ai cum sa fii exmatriculata... poate sa fie directorul nepotu lu CEAUSESCU..eu am avut 200 si am si trecut clasa.in unele cazuri iti scade media la purtare.dar trebuie sa ai mai mult de 40 ramai repetenta... orice s-ar intampla invatamantul este obligatoriu pana in clasa a-X-a.deci nu au cum sa te dea afara din scoala