| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana este foarte orgolioasa, cum pot sa o fac sa numai fie chiar asa?

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Din pacate nu o poti schimba doar daca acea persoana hotaraste de una singura ca vrea sa se schimbe atunci o poate face dar altcineva nu poate reusi, pentru ca se poate incapatana la maxim sa iasa contrariul dorintei tale

| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Nu poți schimba o persoană,din păcate.
Fiecare persoană face ce o taie capul și nu ascultă de părerile prietenilor sau a familiei.
Încearcă să porți o discuție calmă și să îi spui acest lucru cu cuvinte cât mai frumoase. Dacă persoana respectivă te va asculta bine, dacă nu ese alegerea ei, tu ești liniștit că ai încercat.

Succes.

| aliyna a răspuns:

Din cate stiu nu prea poti sa schimbi pe cineva daca aceea persoana nu doreste, e posibil ca incercarile tale de al schimba sa o faca sa fie si mai incapatanata si mai orgoliosa.Ai putea sa discuti cu aceea persoana si sa incerci sa o faci sa inteleaga, ca nu e bine sa fii, mereu, orgolios.Va aveam multe de pierdut in viata daca nu invata sa lase de la ea, din cand in cand.

| Saya a răspuns:

Nu o poti schimba...De ce? Pentru ca asta ii sta in fire, dar te poti schimba tu sau renunti la persoana respectivahappy