| Claudiu709 a întrebat:

Daca persoana care inseamna totul pentru tine si de care esti indragostit, care te-a influentat foarte mult (asculti muzica, te uiti la filme, iti plac hobbyurile recomandate de acea persoana) decide ca nu mai vrea sa faci parte din viata ei datorita unei greseli de comportament?
Greseala este urmatoareatongueentru a nu ma judeca nimeni pentru ceea ce sunt, eu ma comport dur si imi ascund adevaratele sentimente folosind cuvinte urate.Cu ea nu ma comportam asa, dar cand era cineva prin zona adoptam temperamentul de persoana `nesimtita` (ca sa zic asa).
Pentru mine este foarte greu.De cand a plecat ea, parca sunt un nimic in lume.Nu mai stiu ce si cum sa fac pentru ca ea imi dadea sfaturi in tot ceea ce faceam, iar eu eram foarte uimit cat de bune erau sfaturile ei.M-am atasat foarte mult de ea si am ajuns sa ma indragostesc de ea.
Ganditi-va ca doar ei ii puteam spune toate problemele mele, doar ea ma asculta cu placere, ma consola, ma ajuta, ma aducea pe drumul cel bun daca faceam ceva gresit.Ea este singura persoana din viata mea cu care ma pot comporta natural iar ea a rupt prietenia cu mine din cauza greselii mele.
Dupa ce am cerut ajutorul unor psihologi am reusit sa scap de temperamentul meu de om nesimtit, ma comport ca un baiat bine educat iar acum doresc sa incerc sa readuc la viata prietenia pe care o aveam cu ea.
Nu doresc sa renunt la ea pentru ca, nu voi gasi niciodata o persoana care sa ma inteleaga si sa faca ce facea ea pentru mine!
Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Mai sunt milioane/miliarde de femei în lumea asta. Nu e sfârşitul lumii o_O.Get over it!

| Elenaaa23 a răspuns:

E foarte frumos ce spui tu. Nu multi oameni s-ar schimba pentru cineva anume. Eu zic sa incerci sa vorbesti din nou cu ea sa-i spui ca te-ai schimbat ba mai mult, demonstreaza-i asta. Arata-i ca persoana care esti tu cu adevarat a iesit la suprafata si in preajma celorlalti nu doar in a ei.
Ia-o usor la inceput...adica fiti doar prieteni, iar apoi vezi cum evolueaza situatia, vezi daca ea mai simte ceva pentru tine sau in tipmul asta cat ati fost despartiti nu s-a indragostit de altcineva...Si cel mai probabail daca si ea tine la fel de mult la tine cum ti tu la ea iti garantez ca simte la fel si te va putea ierta, ce-i drept nu atat de usor, ca pana la urma si noi fetele avem orgoliul nostru, ne place si sa ne lasam greu, sa va vedem cum va chinuiti sa ajungeti la noihee hee
Sper sa reusesti sa o recastigi!
xoxo

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa-ti asumi propriile greseli si urmarile firesti. Increderea cuiva nu se poate recastiga.

| ooolifeoolol a răspuns:

Sa nu renunti!