| anonim_4396 a întrebat:

Daca pierzi o sarcina dupa cat timp mai poti ramane insarcinata

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca a fost sarcina oprita in evolutie, se recomanda minim 6 luni pana la o noua sarcina.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nu foarte mult timp... o luna max doua... in functie de cum te vindeci... daca ai pierdut o sarcina presupun ca ai facut si chiuretaj dupa... asa ca e nevoie de cam o luna ca sa te vindeci si sa te refaci... apoi poti sa incerci din nou ...insa ar fi bine sa te consulti cu un medic ...pentru ca daca ai avut o sarcina cu probleme trebuie sa fi monitorizata, trebuie sa mergi la controale regulate, poate trebuie luate niste medicamente pentru a mentine sarcina... mergi la ginecolog

cristian
| cristian a răspuns:

Dupa ce faci un tratament.
Mergi si consulta un ginecolog si cere sa-ti repare cosul.

| nicoleta_5825 a răspuns:

Acum depinde cum se manifesta sarcina, daca a fost nevoie de cezariana, atunci va trebui sa astepti o perioada de cateva luni pana se refac toate tesuturile.

| madalina_7017 a răspuns:

Asta depinde de corp...