| Doramcpooc a întrebat:

Daca public o carte pe site-ul www.wattpad.com, mai tarziu o voi putea publica la o editura, va rog, am nevoie de serioazitate!

2 răspunsuri:
| admiterea a răspuns:

O poti publica sigur, fara probleme.
Dar mai bine, de la bun inceput, poti publica la o editura din Romania, cu ISBN gratuit, la www.publicarecarte.ro unde sunt costuri mici si poti comanda exemplare putine.
Apoi poti introduce cartea ta la vanzare pe Libraria Online a Scriitorilor ( www.librariascriitorilor.ro ) la pretul pe care il doresti si cu un comision modic (5 lei/luna). Eu sunt inregistrat in Libraria Scriitorilor.
Site-ul wattapad.com nu este cunoscut in Romania, nu stiu cum l-ai gasit.

| adryianna a răspuns:

Daca e o carte buna, si daca o citeste cineva de la o editura, eu cred ca ar fi foarte posibil. Despre ce e?