| Maria_9487 a întrebat:

Daca stai la calculator mai mult timp ...ingrasa?

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu laughing trebuie doar sa mai faci putina miscare din cand in cand oh go on.

| anonimaa a răspuns:

Buna. statu' la calculator are in mare mai multe dezavantaje.
ca ingrasa este foarte posibil, insa nu ai cum sa te ingrasi doar stand degeaba la calculator. trebuie sa mananci in timp ce conversezi cu cineva de skype sau descarci un program de ex.
un alt dezavantaj ar fi ca strica vedere, de aceea este recomandat sa faci minim 10 minune pauza la 1 ora ca sa nu ai probleme ulterior.
statu' la calculator implica si o pozitie. de ex, stai pe un scaun, scaunele de birou nu sunt cele mai indicate pentru munca indelungata la pc asa ca iti poti deforma coloana din cauza pozitiei neadecvate.
daca e sa o luam asa nici nu ar trebui sa mai deschidem calculatoru' insa... daca incercam sa facem cate putin din toate, ne vom descurca!
xoxo

| mulinobianco a răspuns:

Anume faptul ca stai la calculator mult timp nu ingrasa insa asa se primeste ca atunci cind stai la calculator mereu ceva maninci si organismul nu se afla in miscare. dar ca sa nu ne ingrasam trebuie sport tongue deci trebuie sa mai eshim pe afara big grin sper ca raspunsul meu te-a ajutat putin happy

| Ionutzz97 a răspuns:

Nu mahlaughing

| madalina2727 a răspuns:

Nu neaparat. Daca faci sport si ai o alimentatie echilibrata nu vad care ar fi cauza ingrasarii.Numai ca in ziua de azi copii, dar si adultii au devenit foarte sedentari si in loc sa depuna o cat de mica activitate fizica, sa se plimbe, sa alege, sa faca ceva ei isi petrec timpul liber inutil in fata calculatorului.

| raresica a răspuns:

Nu este prea sanatos pentru ochi dar nu ingrasa. Bineinteles ca daca stai la calculator toata ziua fara sa faci sport deloc o sa te ingrasi foarte tare. Am un prietene care s-a ingrasat 5 kg in 2 luni!

| bogdan10 a răspuns:

Nu cred