| Lorenyk a întrebat:

Daca sunt bronzata si ma epilez cu aparatul, exista riscul sa inceapa sa mi se jupoaie pielea, sa mi se curete bronzul?

10 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Epilatul nu afecteaza pielea si nici bronzul, pentru ca aparatul respectiv inlatura doar parul de pe portiunea de corp epilata. Este bine ca sa te dezinfectezi dupa epilat si sa te dai cu o crema hidratanta.
Bronzul rezista mai mult daca folosesti periodic crema hidratanta pentru masaj si nu stai prea mult in apa, pentru ca atunci se detaseaza celulele arse de soare si bronzul se atenuiaza.

| SweetCandy a răspuns:

Hmmm... daca inca nu a inceput sa se ia pielea, ma indoiesc, daca da incearca sa fii putin mai atentahappy
succes!

| Leea1234 a răspuns:

Nu cred!
eu ma epilez cu big-ul si niciodata nu m-i s-a "curatat"bronzul!

| rebeca a răspuns:

Nu are nici o legatura epilatul cu pielea. Tu iti epilezi firele de par. Fereasca Dumnezeu sa ai un aparat de epilat care jupoaie pielea. Poti sa te epilezi linistitawinking

| Ciprian271 a răspuns:

Normal. Nu sunt fata dar sigur tii se ia de pe piele iti dau un sfat sa nu faci asta decat dupa o saptamana dupa ce ti-a trecut usturimea. Terog imi faci raspunsul meu castigator. terogggggggggg. Toata lumea ma uraste in afara de tine. Eu am raspuns la 3 intrebari deea letale.

| jo a răspuns:

In mod normal trebuie sa faci o exfoliere sanatoasa inainte de epilat, asa ca straturile moarte se vor lua atunci. Daca la 24 de ore dupa epilare si dezinfectare continui sa folosesti hidratantul de corp obisnuit, nu cred sa ai nicio problema.

| Dior a răspuns:

Se poate asta.

| romina_7963 a răspuns:

Nu cred, dar pentru un bronz de lunga durata, iti recomand uleiul de masline. e foarte bunwinking

| mariaale a răspuns:

da

| natty a răspuns:

Lorenyk poti sa te epilezi fara griji, deoarece nu exista nici un risc ca sa se jupoaie pielea.Bafta!