| anonim_4396 a întrebat:

Dacă sunt pe profil de filologie si am note de corigența la mate si la fizică au voie sa ma lase?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai ajuns la liceu si nu stii asta?
N-are nici o legatura profilul cu corigentele, indiferent de profil poti fi lasat corigent la orice materie.

| darrio2007 a răspuns:

Te crezi cumva buricul pamantului? Normal ca te poate lasa corijent.

| GdX a răspuns:

Au voie sa te lase, totusi la o ora pe saptamana sa nu iei si tu un 5?

| RainbowD a răspuns:

Normal. Poti ramane corigent, sau in cel mai rau caz repetent daca nu iti scoti corigenta la toamana. Da au voie sa te lase.

| Mihaelablabla a răspuns:

Normal ca au voie. Cu 1-2 pe saptamana nici un 5 minim nu poti lua?laughing

| anonim000x a răspuns:

Da,te pot lasa la orice materie. Incearca sa le indrepti cumva.Pentru ca esti la filo,la tine nu e asa de greu la mate si fizica,dar sunt constienta si de faptul ca tu urasti orele astea, pentru ca, daca nu le urai, poate mergeai la real.Te sfatuiesc sa incerci sa faci ceva si daca nu înțelegi, le ceri ajutorul celor de la mate-info sau stiinte ale naturii. Legat de fizica : te inteleg si te cred (e fffff greu), dar sunt si la mate-info.

Multa bafta!