| 1234Nichita1234 a întrebat:

Sunt la profil filologie, a inceput sa ma pasioneze fizica. sunt clasa a 11a deci cred ca e cam tarziu sa ma mut la mate-info... iar la admitere la fizica trebuie sa dau bacu la mate, info etc. Daca invat singur astea, am voie sa dau bacul separat la mate/info/fizica? Adica raman pe profilu asta dar sa pot sa dau un bac in plus. Daca nu cum fac? E posibil macar? Ca sa stiu.

4 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu, nu poti sa dai bacalaureatul la alte obiecte decat la profilul absolvit. Nici unul in plus.
Ai putea sa te transferi, dar ai de invatat (singur) din urma multa materie.

| TheGoodDr a răspuns:

Cel mai bine ramai pe profilul asta si faci meditatii la materiile din care dai admiterea la facultate

| 1234Nichita1234 explică (pentru TheGoodDr):

Da dar admiterea e 100% media de la bac

| TheGoodDr a răspuns (pentru 1234Nichita1234):

Pai atunci transfera-te la mate info. Dar fa meditatii, e foarte greu sa recuperezi singur