| BlackRaven a întrebat:

Hey. Nu stiu la ce profil sa merg. Am avut note bune la toate materiile si nu ma pot decide intre Filologie sau mate-info. Ce pot face dupa liceu la filologie? Dar dupa mate info?

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Filologie -> Limbi straine, Istorie, Drept, Jurnalism, Literatura;
Mate-info -> Matematica, Informatica, Stiinte, Medicina;

| l0renna93 a răspuns:

Alege ce simti...ce te atrage mai mult (oricat de retardat ar suna). Nu prea conteaza ce profil faci la liceu pentru ca iti poti schimba in ultimul moment decizia legata de ce facultate ai vrea sa urmezi. De exemplu, daca alegi acum un profil gandindu-te ca vei urma facultatea x, te vei trezi peste 4 ani ca vrei la alta facultate si apoi nu va mai conta ca ai facut mate-info sau filo.