| passenger a întrebat:

Daca sunt racita si mananc inghetata ce se intampla?

9 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

E logic ca iti va face mai mult rau, nu straight face?

| Sarahh a răspuns:

Racesti mai rau. Asa am facutt si ew. oh go on. funda?

| TTdsIulia a răspuns:

Nu se intampla nimic, inghetata nu te imbolnaveste happy poate doar mancata in cantitate mare happy oricum apa rece face mai rau ca inghetata big grin :*

| DBlack a răspuns:

O sa risti sa racesti mai gravhee hee. ori nu patesti nimic

| TitiDrLove a răspuns:

O sa ti se inflameze amigdalele(ti se umfla gatul si o sa te doara de nu o sa mai poti inghitii)
Ti-as spune sa te abtii de la asa ceva, fiindca o durere de gat nu e prea dorita.

| diana_6879 a răspuns:

Te doare gatul si racesti si mai tare. in schimb poti sa bei apa dupa ce manci inghetata pentru a nu raci mai rau. bafta. funda?

| MamaOmida_3153 a răspuns:

Pai depinde de ce fel de raceala ai... daca iti curge doar nasul.inghetata o sa te binedispuna, dar daca te doare si in gat ai putea sa inlocuiesti inghetata cu o ciocolata calda big grin care nu numai ca te va ajuta, dar va fi la fel de buna... poti incerca noua ciocolata calda alba big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Enescu_Alice_1993 a răspuns:

Depinde de raceala! Eu mananc din contra mie imi prinde bine fiindca mi-a rupt tusea si nu mai tusesc!