| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca imi pun o sticla de apa rece ca gheata pe burta, mai jos unde se afla ovarele?
Ce se intampla daca mananc inghetata intre timp ce sunt la ciclu?

Funda.

10 răspunsuri:
| Addaa1998 a răspuns:

Nu este nici o problema!
Poti sa mananci orice ca e cald sau rece!
In timpul menstruatiei cel mai bine este sa consumi hrana calda sau orice calduros pentru ovare
Dar daca mananci inghetata nu se intampla nimic numai cu o singura conditie ..sa nu mananci prea rece sau in exces!
In rest nu e nici o problema!
Alimentele reci le poti manca doar incet si sa lasi putin sa se dezghete ca sa zic asa!
Problema cu sticla rece ca gheata nu e buna doarece te vor durea ovarele, vei urina mult si numai de suferit ai sa ai parte
Daca e calda sau chiar fierbinte este perfect ca atunci nu te va durea ovarele si te vei simtii mult mai bine
E unul din medicamentele pe care trebuie sa le iei sa pui ceva cald la ovare!

Bafta in orice caz!

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Addaa1998):

Mersi mult de raspunsul tau complexwinking

| Deyush08 a răspuns:

Ai sa mori... Pe bune? Nu ti se intampla nimic. Probabil vrei sa zici sticla de apa FIERBINTE, iti amelioreaza durereawinking

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Deyush08):

Nu am vrut sa zic fierbinte!

| Deyush08 a răspuns (pentru DarkBlood32):

Nu patesti nimic oh go on

| DarkBlood32 a răspuns (pentru Deyush08):

Pai bunica-mea mi-a spus sa nu pun sticla de apa rece ca am cumparat un 7up, inainte sa ma duc sa cumpar sucul mi-a zis sa i-au o sacosa sa car sticla acolo ca daca o duc in mana racesc la pasarica. frustrated si mi-a spus sa nu mananc inghetata la ciclu. Imi spune mereu ca am pasarica f*tabila. straight face

| DarkBlood32 a răspuns (pentru DarkBlood32):

Iau*

| Deyush08 a răspuns (pentru DarkBlood32):

Bunicii spun tot felul de prostii. "pe vremea mea... ". Sunt DOAR MITURI! oh go on oricum, cauta pe google mituri despre menstruatiewinking

| andreeapp a răspuns (pentru DarkBlood32):

Lol laughing) ce bunicuta ai laughing)
si acum serios, de obicei batranii au tot felul de vorbe, povesti, si superstitii... dar nu se intampla nimic; intr-adevar e bine sa te feresti sa nu stai cu fundul pe asfalt rece sau sa tii mult sticla rece in apropierea ovarelor, ca ai putea sa racesti la ovare. dar inghetata poti manca oricat, ca nu ai nimic. bafta happy

| Catrinn a răspuns:

Buna! Nu este nicio problema daca mananci inghetata in timpul menstruatiei, nu afecteaza cu nimic, in schimb daca folosesti apa rece ai putea raci la ovare. Acum nu stiu daca, gresesc sau nu... Sper sa te fi ajutat!