| Samy a întrebat:

Daca termin liceul la profilul mate-info ce facultate as putea sa urmez?

Răspuns Câştigător
| Shery a răspuns:

Automatica, cibernetica, electronica si electrotehnica, ASE, SELS (studii economice in lb straine, daca te pricepi), facultatea de matematica si informatica etc.
sectia mate-info iti deschide multe posibilitati si iti dezvolti mult gandirea acolo (daca rezisti), asa ca eu cred ca poti sa dai si la ceva pe uman, fara probleme... vei fi mai organizat in gandire si mai rational ca cei de la uman, totusi...

15 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti sa urmezi orice facultate... Dar esti mai avantajat daca mergi pe profil de info, matematica, fizica, inginerie...

| inna a răspuns:

Orice facultate vrei.

| Cryssy a răspuns:

Nu stiu... ce facultate vreihee hee...si eu sunt la mate-info si intentionez sa ma duc la ASE.

| buburuzAndreea a răspuns:

Politehnica, ASE, Academie Militara. Cred ca astea sunt cele la care se indreapta majoritatea celor care au fost in liceu la mate-info.

Oricum cei de la mate-info dau bacul la acelasi nivel cu umanistii. Diferenta e ca se lasa mai moale cu istoria, geografia. Limbile straine se pot face la nivel bun si la profilul tau.

Dar acum depinde de fiecare, ca daca iti dai seama ca vrei sa faci altceva, poti sa faci fata chiar si la Litere daca te ambitionezi un pic.winking

| danutza a răspuns:

Hmm nu conteaza... daca nu vrei sa urmezi profilu actual poti sa te axezi pe altceva numai sa iti placa happy

| Ruxy a răspuns:

Nu conteaza prea mult profilul... Spre exemplu si eu am terminat tot mate-info si acum sunt la ase, management economic. Spre orice domeniu te vei indrepta, vei folosi informatica (nu neaparat programarea pe care ai invatat-o in liceu), iar de matematica...nu mai zic. Cel mai indicat e sa urmezi o facultate care iti place.

| marry a răspuns:

Si eu sunt la profilul asta...cu acest profil poti urma orice facultate vrei ca ai cunostinte si in matematica, informatica, fizica etc dar si in celelalte laturi limbi straine, romana chiarwinking

| lostcontrol12 a răspuns:

Din fericire pentru noi astia d ela mate-info putem sa urmam orice facultate vremhappy..Succes

| supradoza_de _vyse a răspuns:

Buna si eu sunt la mate info, desi in primul an si eu as urma aseul, sau finante banci, cibernetica, dar depinde ce iti place tie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice facultate!
Oricum daca ai pornito pe Mate-Info(stupizenie, parerea mea) cel mai probabil este ca vei face ceva care tine de "REAL"(Stiinta exacta).
Eu sunt la Facultatea de Limbi si Literaturi Straine in cadrul Universitatii Bucuresti.Pt ca am urmat un profil Filologie-limbi straine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la mate-info si am colegi care vor sa mearga la medicina, la academie sau la drept.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porno

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si dk termin profil d filologie? pot s ma duc la ase? ca acum s intra p dosar.

| mykaela a răspuns:

Pe langa ce a spus weirdo mai sunt si arhitectura si finantze-banci

| mykaela a răspuns:

Pe langa ce a sp weirdo mai sunt si finantze-banci si arhitecturakiss