| xbugs a întrebat:

Vreau un sfat!
Dupa ce termin liceul trebuie sa imi aleg o facultate si
Ulterior sa am o meserie. Deci intrebarea mea este ce facultate sa aleg(de preferat din Romania) si ce meserie voi putea avea dupa ce o termin.
Eu sunt la profilul mate-info.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă eşti la mate-info te poţi îndrepta spre o facultate de informatică, după ce îţi iei masterul poţi profesa în domeniu. Se câştigă bani frumoşi.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Eu ti-as sugera sa te indrepti spre ceva i IT deoarece se castiga foarte bine si e pe domeniu, dar poti sa te orientezi si spre politica mai exact europarlamentar deoarece nu este un job foarte si este foarte bine platit.
Bafta, sa alegi ce consideri tu ca e mai bine si cu ce crezi tu ca vei avea un viitor bun.
Peace!

| Bogdanel97 a răspuns:

De la profilul mate-info te poti indrepta sper o facultate de informatica, sau ceva ce iti place tie, exemplu contabilitate, medicina, industrie alimentara, farmacie etc.