| Hieer a întrebat:

Daca tot este acum "Ziua Femeii", am niste intrebari...pentru voi.happy
Scz Categoria, happy

1) Cine a instituit Ziua Internațională a Femeii?
2) Cine a fost prima femeie care a zburat în spațiu, colectând informații despre efectele zborului în afara atmosferei asupra corpului femeii?
4) Ce actriță a primit 4 statuete pentru Cea mai bună actriță (cel mai mare număr pentru această categorie)?
5) Pentru ce este cunoscută Ada Lovelace?
7) Cum se numește autoarea faimoasei cărți despre o fetiță cu păr roșu cu o putere ieșită din comun?
8) Portretul acestei femei este "cel mai cunoscut, cel mai vizitat, despre care se scrie cel mai mult, despre care se cântă cel mai mult, cel mai parodiat".
9)Ce femeie este cunoscuta pentru a fi pictat autoportrete?
3) Care dintre aceste femei a primit cele mai multe premii Nobel?
Marie Curie-Skłodowska
Mother Teresa
Selma Lagerlöf

7 răspunsuri:
| LauraFlorentina12 a răspuns:

Ce bine laughing Oare sunt corecte? Cum va cheama pe stardoll?smug

| EvelinaRegal a răspuns (pentru LauraFlorentina12):

Pe mine :evelina_regal evelina_draguta evelina_evy2012 casilias13 mai am o gramada da pe astea staurolling on the floor

| LauraFlorentina12 a răspuns (pentru EvelinaRegal):

laughing Pe mine LauuraScumpik puppy dog eyes

| EvelinaRegal a răspuns:

daca ai pus intrebarile astea esti jucator stardoll ca mine
rasp:1- Clara Zetkin, 2-Valentina Tereshkova, 3- Mother Teresa, 4-Meryl Streep, 5-A fost prima programatoare din lume, 6-Frida Kahlo, 7-Astrid Lindgren, 8-Elizabeth II eu am doar 8 intrebari la concurstongue

| Hieer explică (pentru EvelinaRegal):

Sunt corecte?laughing

| EvelinaRegal a răspuns (pentru Hieer):

Eu cred ca da le-am cautat pe net=]]

| elisaely22 a răspuns:

Pe mine ma cheama pe stardoll elisaely2.pe tine?