| Pablo2013 a întrebat:

Daca un baiat de 18 ani a renuntat definitiv la masturbare si e virgin cand o sa faca sex prima oara o sa ejaculeze inainte de penetrare sau dupa ce penetreaza de cateva ori? Eu am auzit ca ejaculezi foarte repede fiind super excitat e adevarat? Mersi

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De regulă cam da.
E vorba de starea de superexcitare a bărbatului în asemenea situaţii.
Dar, pe distanţa a trei - patru ore, relaţia actului sexual se poate repeta de vreo trei - patru ori şi atunci ejacularea masculului ca şi orgasmul femeii se pot prelungi şi realiza, pe ansamblu, o plăcută noapte de dra goste.
Acest lucru însă nu se poate realiza, d.p.d.v. al unui bărbat, la prima sa re laţie cu o femeie.
Asta pentru că ambele organe sînt carne, în ultima instanţă, se produce o fricţiune pe perioada actului sexual, şi la o eventuală a doua sau a treia ten tativă e posibil să ai nişte usturimi atroce.
Întotdeauna prima relaţie, pentru un bărbat, este o mare piatră de încercare şi este bine ca femeia să acorde suficientă înţelegere acestui lucru şi să nu rîdă de acesta.
Dar...depinde şi de cît de meseriaşă este femeia.
Pentru că, oricîte poveşti ar exista despre fericirea în căsnicie, pînă la adînci bătrîneţi, una este sentimentul numit iubire şi altceva actul sexual în sine.
O nepotivire din acest punct de vede re, din vina unui partener ( sau a ambi lor ) duce, cel mai adesea, la o aproa pe inevitabilă separare a acestora.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de fiecare nu este o regula, ai sa vezi la fata locului

Răspuns utilizator avertizat
| hummmer a răspuns:

Depinde de la om la om, ia-o încet când ajungi să o faci.Foloseşte prezervativ, reduce din sensibilitate.