| RaresIonut24 a întrebat:

Daca un prieten sau mai multi (mai multi in cazul meu) spun ca nu sunt destul de bun pentru o fata, sa îi ascult?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Nu ar trebui sa asculti pe nimeni in afara de tine insuti atunci cand iubesti. Daca tu te consideri destul de bun pentru ea atunci asa o fi dar important e ce considera fata.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si tu-i consideri pe astia prieteni?
Adica ei te pun jos si rad de tine si tu-i consideri inca prieteni?
De ce nu ai fii bun pentru o fata? Esti mai prost decat ei sau esti handicapat? Cum te vad prietenii tai de nu te cred in stare sa ai fata aia?
Nu ai de ce sa asculti niste rahati cu ochi care isi bat joc de tine, ca stia nu-ti sunt decat dusmani, daca te descondeira in acest fel.
Sfatul meu: ai incredere in propria-ti persoana! Du-te si vorbeste cu fata aia, asa, in ciuda prostilor care nu te cred in stare de nimic. Fii politicios, respectuos si bland, si fa-i fetei complimente, ca o atati garantat. Fetelor plancandu-le mult sa le spui ca-s frumoase, destepte, samd.

| Donsavas a răspuns:

Cum ar putea ei sa castige mai mult teren in fata acelei fete dacă nu încercând să distrugă propria ta incredere? Mergi pe încrederea ta si vezi ce iese. Dacă și fata are încredere în tine, cum sper ca ai si tu, se leagă ceva dacă Nu, nu. N au treaba ceilalti.