| Exeemii a întrebat:

Daca un tip :
- se uita adesea la o fata
- cand ea se uita la el, el isi mentine privirea in ochii fetei
- cand trec unul pe langa altul pe strada, el o saluta lung si ii zambeste ciudat
- o tachineaza fizic si verbal intr-un mod dragut
Inseamna ca o place?

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Da, acestea sunt semne ca baiatul este interesat de tine happy
Comporta-te si tu la fel daca iti place de el, daca nu incearca sa-i explici frumoswinking
Eu zic sa incepi sa vorbesti mai mult cu el si sa-l inviti la bazin ca tot e vara, in parc etc.e bine ca uneori si fetele sa preia initiativa, multa bafta! :*

| neutrino a răspuns:

Nu neaparat, dar sigur doreste sa o pacaleasca!

| SimonaSimona01 a răspuns:

Da. Poate simte ceva pentru ea, dar nu poate sa o spuna.