| abcddcba a întrebat:

Dacă urmaresc multe persoane deodata pe Instagram, adica dau follow la cate 200-300 de persoane o data, mi se poate bloca contul? Daca da, cate ore? Permanent se poate?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Bună ziua, aș dori să împărtășesc experiența mea în ceea ce privește urmărirea și nefolosirea limitelor Instagram. Am efectuat mai multe teste care mi-au dat cifrele.

Pentru conturile de încredere:

Urmează: o dată la fiecare 28 - 36 de secunde și nu mai mult de 200 după o oră (1000 urmează pe zi, cu o pauză de 24 de ore);
Urmează + Likes: sub 2000 (1000 + 1000) pe zi, se recomandă păstrarea frecvenței la o dată la 28 - 38 secunde;
Nefolosiți: intervalul de 12-22 secunde, nu mai mult de 1000 la fiecare 24 de ore de la unmutual și 1000 de la reciproc.
Pentru conturi noi:

Frecvența acțiunilor pentru primele 12-20 de zile de la configurarea contului ar trebui să fie de 36-48 de secunde;
Limita totală a acțiunilor este de 500 de acțiuni pe zi (urmați, anulați urmărirea, cum ar fi).
Dacă nu doriți să existe riscuri, ar trebui să începeți cu limitele contului nou și apoi să accelerați. În momentul în care observați că Instagram vă tratează acțiunile ca spam, ar trebui să reduceți frecvența curentă a acțiunii și să procedați mai încet. De fapt, am scris un articol lung despre regulile și limitele Instagram - Informațiile din articol se bazează pe experiența personală, deci ar fi utilă pentru toată lumea care va lucra cu mediile sociale respective! J Mult noroc cu promovarea contului dvs!

https://www.quora.com/......m-per-hour

| RAY a răspuns (pentru RAY):

I set my follow limit for new Instagram accounts at 300 – 350/day for the first week. I then increase that number by between 50 – 70 every other week that follows until I reach a maximum of 800/dayfor that account.

| abcddcba explică (pentru RAY):

Deci, cam 500 de follow poti da pe zi la un cont de cateva zile facut?

| RAY a răspuns (pentru abcddcba):

Man 300 in prima saptamana, apoi tot cresti cu 50 in fiecare saptamana pana la maximul de 800

| abcddcba explică (pentru RAY):

Pai cum mane ca am dat +800 in cateva zile si nnu mi-a blocat contul. Dau multe follow ca sa primesc inapoi gen.

| abcddcba explică (pentru RAY):

Sau cate 300 pe zi in prima saptamana? apoi 350 pe zi si tot asa?

| RAY a răspuns (pentru abcddcba):

Corect man, dar ce castigi cu asta

| RAY a răspuns (pentru abcddcba):

Man se poate trimite mesaaje acelor persoane daca nu esti in lista lor?

| abcddcba explică (pentru RAY):

Da, poti, dar tot n-am inteles la ce ai spus corect. La 300 pe zi iar a doua saptamana cate 350 pe zi? adica azi pot sa dau 300 de follow, maine inca 300 si tot asa?

| RAY a răspuns (pentru abcddcba):

E na dai si cu rabdare da pe zi cate 50, super

| abcddcba explică (pentru RAY):

Pai cam vreau sa dau maximul pe zi, e sau nu 300 pe zi posibil?